עושים סדר: לשדרג את המטבח בשבוע אחד

מההחלטה על הסגנון העיצובי והבחירה באנשי המקצוע, דרך קניית הרהיטים והריצוף ועד להוספת האקססוריז ונגיעות הצבע. לכבוד חג הפסח הקרב ובא: הצעה לשיפוץ המטבח ב-7 ימים

מההחלטה על הסגנון העיצובי והבחירה באנשי המקצוע, דרך קניית הרהיטים והריצוף ועד להוספת האקססוריז ונגיעות הצבע. לכבוד חג הפסח הקרב ובא: הצעה לשיפוץ המטבח ב-7 ימים
עושים סדר: לשדרג את המטבח בשבוע אחד
מההחלטה על הסגנון העיצובי והבחירה באנשי המקצוע, דרך קניית הרהיטים והריצוף ועד להוספת האקססוריז ונגיעות הצבע. לכבוד חג הפסח הקרב ובא: הצעה לשיפוץ המטבח ב-7 ימים
עם התקרב חג הפסח כולנו שוקדים על ניקיון הבית ועיצובו מחדש. אחד החללים שבדרך כלל מתמקדים בהם הוא המטבח. אבל מה קורה אם יש לנו רק שבוע אחד לשפץ ולשדרג אותו? הכל תלוי ב-7 שלבים (שלב ליום), שאם מבצעים אותם ביעילות – יכולים לקבל מטבח מעוצב במיוחד לחג.
שלב ראשון: קונספט, החלטות ובחירת סגנון
המטבח הוא אחד החללים המורכבים ביותר לשיפוץ, ולכן שלב התכנון וההכנה חשוב במיוחד במקרה זה. קיימות
החלטות רבות שמשפיעות על העיצוב, על אופי המטבח וכמובן על התקציב. הדבר הראשון הוא רשימה מפורטת של כל האלמנטים שתרצו שיהיו במטבח שלכם: דלפק ישיבה, אי עבודה מרכזי הכולל מקומות אחסון, שילוב אלמנטים אינטגרליים כמו מדיח כלים, תנור וכיריים בנויות.
בנוסף, חשוב להחליט על כמות מקומות האחסון שתרצו במטבח. כדי להגיע להחלטה, חשוב להכין רשימה נוספת הכוללת את כל הפריטים שתרצו לאחסן בארונות – החל מכלי מטבח ואוכל, ועד למכשירי חשמל קטנים ומוצרי מזון. חלק זה חשוב במיוחד, משום שהוא מאפשר לכם לתכנן מקום ייעודי לכל מרכיב במטבח, ולא להיות מופתעים בסוף התהליך מכך שחסר לכם מקום.
לאחר שתסיימו לבנות את רשימה האלמנטים המרכיבים את המטבח, תוכלו להחליט על הצורניות שתענה על הדרישות שלכם. ניתן לשלב קיר של ארונות תחתונים עם מדפים דקורטיביים עם קיר אחסון בגובה מלא. אפשרות נוספת היא ארונות תחתונים ומספר קלאפות תלויות.
בתכנון מערך המטבח חשוב לקחת בחשבון את סדר הפעולות שאתם מבצעים בזמן הבישול, שקובע את מיקום האלמנטים המרכזיים על ציר אחד: מקרר – כיור – כיריים. בנוסף, חשוב למקם את מדיח הכלים בסמוך לכיור, ולדאוג לארונית תבלינים, שמנים ורטבים לצד הכיריים – כדי לאפשר עבודה נוחה ויעילה.
אחרי שלב התכנון ניתן להתחיל לבחור חומרים, סגנונות וצבעים, בהתאם לסגנון העיצובי של הבית וההעדפה האישית שלכם. ניתן לבחור במטבח מודרני בגוונים לבנים; מטבח כפרי המשלב גווני עץ; או לשלב אלמנטים תעשייתיים כמו נירוסטה ובטון ליצירת מטבח במראה תעשייתי. כמובן שהאפשרויות לבחירה הם מגוונות ורבות.
צילום: שי אפשטיין
מה הקונספט שלכם למטבח החדש? מטבח בעיצוב Hemed Kitchens& more (צילום: שי אפשטיין)
שלב שני: בחירת אנשים מקצוע
קיימים מספר אנשי מקצוע חשובים בתהליך שיפוץ המטבח. הראשון ביניהם הוא קבלן שיפוצים כללי, שידאג להריסת המטבח הקודם, לשבירת ולבניית קירות וכן לעבודות כלליות.
בנוסף, תצטרכו את שירותיו של רצף עבור אריחי הרצפה וחיפויי הקיר השונים; את שירותיו של אינסטלטור לעבודות הצנרת; ולמרכיב מטבחים מטעם החברה שתרכשו ממנה את ארונות המטבח.
שלב שלישי: רכישת חומרים ורהיטים
תהליך רכישת מטבח חדש צריך לכלול סקר שוק מעמיק, כדי למצוא מוצר המשלב איכות עבודה ומחיר ידידותי. בחיפוש מטבח חדש, חשוב לקחת בחשבון את החומרים מהם עשוי המטבח, איכות הפרזולים ואת לוחות הזמנים להספקה – כדי שתוכלו לתכנן את מהלך השיפוץ.
הבחירה העיצובית של ארונות המטבח צריכה לכלול החלטות של שילוב ידיות חיצוניות או ידיות אינטגרליות; צבעוניות כללית של המטבח; והתאמה שלה לאלמנטים נוספים, כמו משטח עבודה, חיפויי קיר, צבע קירות, חללים סמוכים הפתוחים אחד לשני; וכמובן – ריהוט.
משטח העבודה וחיפויי הקיר יכולים להיבחר מתוך מבחר רב של אפשרויות הקיימות כיום בשוק. למשטח העבודה ניתן לבחור שיש, משטחי עץ בוצ'ר, קוריאן או נירוסטה. לחיפויי הקיר ניתן לבחור אריחים קרמיקה וגרניט פורצלן שונים, לוחות זכוכית או נירוסטה, חיפוי שיש או פסיפס.
צילום: דורית רגב
איזה משטח עבודה תבחרו? (צילום: דורית רגב)
שלב רביעי: פירוק ופינוי
שלב הפירוק כולל הוצאה של כל ארונות המטבח הישנים, ניתוק של חיפויי הקיר והוצאה של כל האלמנטים הבנויים – כמו השיש, הכיור וקירות קיימים שאינם מתאימים לעיצוב החדש.
את כל פסולת הבניין חשוב לזרוק לתוך מכולה ייעודית שהזמנתם בסמוך לתחילת התהליך, ולסיום לדאוג לפינוי מסודר של הפסולת מול הרשות המקומית.
צילום: סטודיו קריאטיבה
מחליפים ריצוף במטבח (צילום: סטודיו קריאטיבה)
שלב חמישי: בנייה
שלב הבנייה מתחיל בעבודות האינסטלציה השונות, ובהכנה של נקודות חשמל וגז עבור המטבח החדש. לאחר מכן מגיע שלב הריצוף ואחריו בניית קירות גבס חדשים במידת הצורך.
השלב הבא הוא התקנת ארונות המטבח החדשים והתקנת משטח העבודה והכיור. לאחר מכן, ממשיכים לחיפויי הקיר, לטיח וצבע לקירות חשופים, ולבסוף מתקינים את כל מכשירי החשמל השונים.
שלב שישי: אקססוריז
לאחר ששלב הבנייה הסתיים, ניתן לעבור לשלב הקישוט וסידור המטבח החדש. בשלב הראשון, חשוב לסדר את כל הכלים, הסירים, הקופסאות ומכשירי החשמל בארונות ובמקומות הייעודיים שתכננתם להם מראש, כדי ליצור סדר שיעזור לכם למקד את תהליך הקישוט.
לאחר מכן, ניתן לרכוש אביזרים שונים שיקשטו את המטבח ויתנו לו נגיעה אישית. ניתן לשלב אגרטל גדול עם פירות הדר צבעוניים, קערת פירות גדולה על האי המרכזי לנקודת צבע, עציצים או תמונות אווירה שונות הקשורות לבישול וכו'.
מסדרים את כל האקססוריז במקום
שלב שביעי: לקצור את הפירות
אין דרך טובה יותר לחנוך את המטבח החדש מאשר לבשל ארוחה טובה עבור המשפחה, בה תיהנו מכל האלמנטים החדשים במטבח המשופץ והמעוצב שלכם.