כללי דלתות מטבח

דלתות המטבח שלנו הם אביזר מיוחד אשר להן מספר תפקידים בקיומן בבית.
דלתות מטבח
המטבח שלנו הוא מקום מיוחד. הוא משמש אותנו לישיבה ואכילת ארוחות משפחתיות, וכמובן מהווה הוא כלי נהדר לחבירה לכל בני המשפחה יחד, ולקיום זמן פנאי עמם. מעבר לזה, המבטח הוא מקום מרכזי מאוד בבית עצמו, שכן הוא נמצא לרוב בחלל גדול בבית (הוא לא חדר בודד), ולוקח שטח נפח גדול יותר ומשמעותי מאוד. מכיוון שכך, יש להתייחס למטבח כאל לא סתם עוד חדר. המטבח צריך להיות מקור לעיצוב הבית, ולשדר את אותו הקו עליו חשבנו בעיצוב הכללי של הבית. רהיטי המטבח והאביזרים שבו הם רבים.
אחד האביזרים עלינו לתת להם דגש רב בבניית המטבח הם דלתות מטבח. הדלתות של המטבח ממקומות לרוב בארונות, במדפים ומעל ומתחת לשיש עצמו. קיימים סוגים שונים של מטבחים ומתוקף זה גם סוגי דלתות מטבח שונים.
אילו סוגי דלתות מטבח קיימות ?
הסוגים השונים של הדלתות במטבח שלנו הם רבים מאוד. הסיבה לכך היא שהם משקפים באופן אינדוידואלי את העיצוב הכללי והמשלים של הבית שלנו. הדלתות הן בעצם כלי להעברת המסר והקו בנראות הכללית, וחייבים הם לשקף אותה נאמנה. כך למעשה קיימים דלתות מעץ, אלומיניום, פלדה וחומרים נוספים, אשר לכל אחד מהם תפקיד שונה אך זהה.
התפקיד הזהה של כל דלתות מטבח הוא בעצם הפעולה הפשוטה של לפתוח ולסגור את ארונות המטבח. אך, השוני בין כולם הוא שוב כאמור באופן בו הן מציגות לראווה את מרכולתן. נניח כי המטבח שלכם מורכב כולו נירוסטה או בגווני מתכת אפרפרים. אם תתקינו על הארונות דלתות מטבח העשויים עץ, ודאי תחושו מעט לא בנוח. מדוע? שכן , במקרה קיצוני זה אנחנו מבדילים בין אופי המטבח לבין התקנת הדלתות שלו, ולא רואים התאמה. אך גם במקרים פרטיים לעיתים אנו נתקלים בחוסר התאמה (פחות קיצוני אמנם) בין ארונות המטבח לבין הדלתות שעליהן.
האם רצוי להחליף דלתות מטבח ?
והיה ונתקלתם במצב בו אמרתם לעצמכם שאתם רוצים לשדרג את המטבח, עצרו לרגע. לא פעם, ניתן לשדרג את המטבח כולו רק על ידי החלפת אלמנט כזה או אביזר אחר במטבח. החלפת דלתות מטבח הבית יכולות לחולל ניסים בכל הקשור לשדרוג המטבח שלכם. לעיתים, אם תרכשו דלתות מטבח מעוצבות, או אפילו תדביקו טפטים איכותיים על הדלתות, תופתעו לגלות איך פרט ויזואלי קטן כזה מעורר שוני עצום במטבח. כך לדוגמה, אם המטבח שלכם "משעמם", ולא מושך עין, תוכלו להחליף דלת אחת בלבד (במקום בולט במטבח), ובכך להביא משהו שונה שימשוך את העין. כמובן, שהחלפת הדלת צריכה להיעשות בטוב טעם עם תכנון של מעצב או אדם אשר יש לו יד בדבר.
לסיכום, נוכחנו לגלות כי דלתות המטבח שלנו הם אביזר מיוחד אשר להן מספר תפקידים בקיומן בבית.